Aktualności

80 000,00 zł odszkodowania za pożar domu

Adwokat Agnieszka Prętczyńska prowadziła sprawę o odszkodowanie za szkody poniesione na skutek pożaru w domu. Sprawa zakończyła się wydaniem wyroku przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie w sprawie prowadzonej pod sygn. akt VI C 236/16.

Powódka reprezentowana przez adwokat Agnieszkę Prętczyńską domagała się od zakładu ubezpieczeń PZU S.A. kwoty 60 000,00 zł tytułem odszkodowania za szkody jakich doznała na skutek pożaru w domu. Powódka poniosła koszty wymiany mebli, okien, podłóg czy też malowania, które to nie zostały pierwotnie zaakceptowane przez PZU S.A. Koniecznym zatem stało się złożenie pozwu.

W toku postępowania sądowego powołany został biegły ds. budownictwa oraz wyceny szkody majątkowej. Po przeprowadzeniu dowodu z opinii biegłego oraz uzupełniającej opinii biegłego, Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie wydał wyrok dnia 5 grudnia 2017 r.

Powódka sprawę wygrała, wyrok jest prawomocny i został wykonany. Ponieważ postępowanie trwało dwa lata a szkoda zainstniała jeszcze wcześniej, Powódka otrzymała dochodzoną kwotę wraz z należnymi odsetkami w wysokości ponad 80 000,00 zł.

 

Pozostałe informacje
Prętczyńska

Kontakt

Agnieszka Prętczyńska Kancelaria Adwokacka

ul. Pilchowicka 9/11 lok. 502, 02-175 Warszawa
Telefon: 531-200-352
E-mail: a.p@adwokat-odszkodowania.com

 

© 2024 Adwokat Prętczyńska.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem