Aktualności

200 000,00 zł odszkodowania za błąd lekarski

Powodowie, rodzice jednego z płodów blizniaczych, który to płód zmarł wewnątrz macicy Powódki, z pomocą adwokat Agnieszki Prętczyńskiej wygrali sprawę przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Wyrok zapadł w postępowaniu prowadzonym pod sygn. akt II C 840/15.

Adwokat Agnieszka Prętczyńska reprezentowała Powodów w sprawie o odszkodowanie za błąd lekarski, polegający na nieprawidłowym monitorowaniu stanu płodu, na skutek to którego doszło do zgonu płodu płci męskiej. Pozwanym w sprawie był zakład ubezpieczeń PZU S.A., który to odpowiadał za zobowiązania pozwanej placówki medycznej.

Po przeprowadzeniu wielu opinii lekarskich w toku postępowania sądowego, ostatecznie Sąd Okręgowy w Warszawie uznał roszczenia Powodów i przyznal na rzecz każdego z rodziców zmarłego płodu kwotę po 100 000,00 zł zadośćuczynienia. Kwota ta zdaniem sądu jest adekwatna, bowiem rodzice nie mieli możliwości poznania dziecka ani nawiązania z nim więzi. Płód zmarł bowiem w łonie matki.

Poszkodowani są usatysfakcjonowani z rozstrzygnięcia.

Pozostałe informacje
Prętczyńska

Kontakt

Agnieszka Prętczyńska Kancelaria Adwokacka

ul. Pilchowicka 9/11 lok. 502, 02-175 Warszawa
Telefon: 531-200-352
E-mail: a.p@adwokat-odszkodowania.com

 

© 2024 Adwokat Prętczyńska.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem