Aktualności

Ustalenie zdarzenia medycznego przez Wojewódzką Komisję ds. Zdarzeń Medycznych

W skutek wniosku o ustalenie zdarzenia medycznego dotyczącego śmierci Poszkodowanego w jednym z Łódzkich Szpitali, Komisja ds. orzekania o zdarzeniach medycznych w Łodzi, po przeprowadzeniu postępowania w sprawie, ustaliła, że doszło do zdarzenia medycznego.

W dniu 13 czerwca 2020 r. Poszkodowany został przyjęty do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, gdzie został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego, który w toku wizyty domowej zastał pacjenta po utracie przytomności z zatrzymaniem oddechu. Pomimo, zagrażającego życiu stanu zdrowia Poszkodowanego przez dwie godziny nie podjęto żadnych procedur medycznych, w skutek czego pacjent zmarł.

Żona zmarłego za pośrednictwem kancelarii Agnieszka Prętczyńska Kancelaria Adwokacka złożyła wniosek o ustalenie zdarzenia medycznego do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Łodzi. Szpital zaprzeczył jakoby do zdarzenia doszło. W postępowaniu powołany został biegły, który wydał opinię w następstwie której to Komisja w sprawie prowadzonej za sygn. akt ZD-I.102.9.2021 ustaliła, że zdarzenie medyczne miało miejsce.

Obecnie w toku jest postępowanie cywilne o zapłatę zadośćuczynienia i odszkodowania z tytułu śmierci Poszkodowanego w skutek błędu lekarskiego.

 

 

 

 

 

tagi: odszkodowanie za śmierć, zadośćuczynienie za śmierć, błąd lekarski, wniosek o ustalenie zdarzenia medycznego, adwokat odszkodowania, odszkodowania warszawa

Pozostałe informacje
Prętczyńska
© 2022 Adwokat Prętczyńska.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem